E-TİCARET YAZILIMI

Kurulum ve Tasarım

Aynı Gün Satışa Başlayın

E-ticaret sitenizi 1 gün içinde açabiliyoruz ve hemen ürünlerinizi yükleyip satışa başlayabiliyorsunuz.

Özel Tasarım

Firmanızın, ürün ve markanızın analizini iyi yaparak istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel tasarım yapıyoruz. Sitenizin fontlarından banner tasarımlarına, renklerden kullanıcı aksiyonlarına kadar her şey profesyonel titiz bir çalışma ile onayınızdan geçen süreçlerle yazılıma giydiriliyor.

Ürün Aktarımı

Eski veya diğer platformlarınızdan ürün, resim ve kategorilerinizin aktarımı için otomasyon yazıyoruz. Böylece yüzbinlerce ürün olsa bile bunları kısa sürede tüm resim, içerik ve diğer tüm detaylarıyla sistemimize kolayca çekebiliyoruz.

Yabancı Diller

E-ticaret sitenizde dilediğiniz tüm yabancı dilleri açabiliyoruz. Dil çeviri metinlerini panelinizden düzenleyebiliyorsunuz.

Mobil Uyumlu E-ticaret

E-ticaret sitenizi tüm sayfa, sepet adımları ve görselleriyle %100 mobil uyumlu üretiyoruz.

Toplu Ürün Yerleştirme

Ürünleri ve resimlerini excel formatında toplu olarak içeri aktarabiliyorsunuz.  Resimler ne kadar büyük olursa olsun bunları tek tek akıllı optimize aracımızla otomatik olarak her cihaza göre optimize ediyor.

URL Göçü

Eski platformunuzda bulunan URL leri de sistemimize otomatik kaydediyor, bunlara karşılık gelen yeni URL lere 302 yönlendirmesini sistemimiz otomatik yapıyor. Böylece, Google v.b. arama motorlarında indexlenmiş olan URL lerinizde  sıfır kayıp söz konusu oluyor.

Kurlar

Müşterileriniz sayfalarda veya sepet adımlarında kur seçerek fiyatları o kurda görebiliyorlar.

 

Sepet ve Ödeme Seçenekleri

 

Kredi Kartıyla Ödeme Alın

Sistemimizde sanal poslar tüm bankalar için hazır. Visa, MasterCard, Discover, American Express kartlarıyla ister taksitli ister peşin ödeme alabilirsiniz. Firmamız sanal pos sürecinde de sizlere birebir ücretsiz danışmanlık yapmakta ve yönlendirmektedir.

Kapıda Ödeme İle Sipariş Alın

Kapıda Ödeme seçeneği ile kargo firmasının kapıda tahsilat yaptığı ödeme seçeneği de tüm otomasyonuyla sistemimizde hazır.

3D Secure ve Debit/ATM Kartından Ödeme

3D Secure ve Debit Atm kartlarından ödeme sistemimizle daha çok sipariş alın.

Alternatif Ödeme Yöntemleri

PayPal, İyzico, PayU, BKM v.b. ödeme aracılarıyla tahsilat yapmak istiyorsanız ödemeleri bunlarla da tahsil edebiliyoruz.

Connectorler İle Hızlı Üyelik

Sepet adımında facebook, twitter veya google hesaplarınızla tek tıklamayla üye olup sepet adımlarına devam edebilmenin sepet dönüşüm oranını ne kadar artıracağını tahmin edebilirsiniz.

Üye Olmadan Alış Veriş

Sepet sonrası ödeme aşamasında müşterileriniz üyelik yaratmadan da alış veriş yapabilirler.

Tek Adımda Ödeme ve Yüksek Dönüşüm Oranı

E-ticaret sitelerinde sepet adımlarının fazla olması halinde sepeti terk etme oranı artmaktadır. Yaptığımız A-B testleri ile dönüşüm oranı en yüksek sepet tasarımına sahibiz.

Sepeti Terk Edenleri Yazılım Terk Etmiyor

Sepeti terk eden müşterilere sepette bıraktıkları ürünleri hatırlatan ve sepete kaldıkları yerden devem edebilecekleri link içeren email kısa süre otomatik email olarak gönderilmektedir. Veya aynı sepetleri yönetici panelinizden siz de listeyebiliyor, indirim, değişiklik v.b. de yaparak müşteri için tamamlayabiliyorsunuz.

128 Bit SSL veya 256 Bit Yeşil URL Barlı Kurumsal SSL

E-ticaret sitenizde ana sayfanızdan itibaren tüm sayfalarınızda SSL aktif kılınmaktadır. Bu sayede siteniz eksiksiz tüm sayfalarında SSL ile korunmakta.

Gönderi Bölgeleri ve Ücretleri

New York , Moskova, İstanbul veya Antalya için ayrı kargo fiyatları belirleyebilirsiniz. MNG, Yurtiçi, Aras, Bukoli v.b. kargo firmalarından  anlaşma yaptığınız firmalardan müşteriniz dilediğini seçebilir.

 
 

Mağaza Yönetimi

Üye Detayları ve CRM

CRM ile müşterilerinize ait tüm detaylara güçlü arama ve hesaplama sistemlerimizle ulaşabilirsiniz.  Müşterinizin verdiği tüm siparişleri cironuza katkısına, indirim kuponlarını ve daha pek çok bilgiyi izleyebilirsiniz. Üyeleri pek çok kritere göre süzebilir , excele dökebilir veya toplu email gönderebilirsiniz.

Sipariş Yönetimi

Siparişleri tüm unsurlarına göre çapraz filitreyebilir, faturalarını ve gönderi barkodlarını yazdırabilirsiniz.   Sipariş üzerinde operatörlerin yaptığı işlem ve değişiklikler loglanmaktadır. Ayrıca kredi kartına iade yapmanız gerektiğinde tek tuşla siparişi kredi kartına iade de edebilmektesiniz.

Kişiye Özel Siparişler

Ürün sayfasında, ürün sepete atılırken müşteriden girmesini isteyeceğiniz ad, soyad, fotoğraflar v.b. alanları ürün yönetiminden sınırsız sayıda belirleyebilirsiniz.

kisiyeozel2

Üretim Yönetimi

Panelden üretilen olarak işaretlediğiniz ürünlerle sipariş verildiğinde üretim panelinize düşecektir.

OmniChannel – Çok Kanallı Satış

E-ticaret yönetici panelimizde, fiziksel mağazanız ve sahada satış için kullanılmak üzere modüller içermektedir. İnternet sitenizden, mağzalarınızdan ve sahada yaptığınız satışları ve üyeleri tek ortamda birleştirebilmiş ve yönetebilmiş olacaksınız.

Üye ve Bayi Grupları

Sınırsız sayıda üye grubu yaratabilir ve pek çok kritere göre süzdüğünüz üyeleri, bu gruplara dahil edebilirsiniz. Üye gruplarından dilediğinize toplu email gönderebilirken, dilediğinize farklı fiyat listelerini veya indirim oranlarını tanımlayabilirsiniz.

Ürün ve Kategori Yönetimi

Sınırsız kategori, ürün ve çeşit ekleyebilirsiniz. Ürünleri toplu biçimde excel listesinden aktarabilirsiniz. Ürün renk, beden ve varyantlarını kendi stok ve fiyatlarıyla satabilirsiniz. Ürünleri birden fazla kategoriye dahil edebilirsiniz. Kategorilere toplu ürün ekleme-çıkarma taşıma yapabilirsiniz.

Set Ürün ve Malzemeler

Ürünlere sınırsız sayıda malzeme atayabilir ve bu malzemelerin stoklarını ayrı ayrı yönetebilirsiniz.

Sanal Stok ve Tedarik Yönetimi

E-ticaret yazılımımızda bulunan sanal stok sayesinde ürünleriniz depoda yer almasalar bile satabilirsiniz.  Sanal stoktan satılanları panelimiz size öncelikli göstererek bir an önce temin etmeniz gerektiğini bildirir.  Düşük stok uyarı adedi belirleyerek gerçek stok miktarı düşük stok uyarı adetlerinin altında olan ürünleri de uyarı listesine almanız mümkün.

B2B Bayi Yönetimi

Sınırsız sayıda Bayi üye grubu oluşturup bu gruplara dilediğiniz oranda indirim verebilirsiniz. İndirimler “bayi fiyatları” üzerinden hesaplanmaktadır ve her ürünün bayi fiyatını ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. Sitenizden bayilik başvuru formundan başvuranları bayi yönetim ekranınızdan görebilir ve onaylayabilirsiniz.

 

Pazarlama ve SEO

%100 SEO Tabanlı

URL ler, Alanadiniz.com/urun-adi/, alanadiniz.com/ust-kategori-adi/alt-kategori-adi/ şeklinde , resim adlarında urun-adi.jpg kendiliğinden oluşmaktadır. Sitedeki başlıklar h1 tagları alt başlıklar h2 tagleri arasına otomatik alınmaktadır. Ürün ve kategori içeriklerinden otomatik oluşturulan meta tagleri panelinizden de güncelleyebileceksiniz.  Benzer ürünler otomatik hesaplanıp ürün sayfalarında linklenmektedir

Otomatik Sitemap

Ürün ve kategorileriniz aynı zamanda google uyumlu Sitemap.xml dosyasına otomatik aktarılmakta ve arama motorlarının tüm içeriğinizi eksiksiz algılaması sağlanmaktadır.

Kampanyalar, İndirim Kodları ve Kuponlar

Genel , müşteriye veya üye grubuna özel indirim kodları tek tek veya toplu üretebilirsiniz.  İndirim kodlarını tutar ve yüzde bazlı üretebilmektesiniz. Son kullanma tarihini ve kullanım sayısını kısıtlayabilirsiniz. Ücretsiz veya indirimli kargo, belirli tutarın üstüne indirim, doğum günlerinde otomatik e-mail giden indirim kodu, ikinci siparişler için indirim kodu gibi kampanyaları tanımlayabilmektesiniz.
Yazılımımız sayesinde sonsuz sayıda çapraz ürün kampanyaları üretebilirsiniz. Örneğin X ve Y den alanlara Z bedava kampanyası oluşturabilirsiniz.  Veya örneğin 3 tane ürün alana 1 tanesi bedava veya %30 indirimli gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz. Barem indirim kampanyaları oluşturarak örneğin 300 TL üstüne 50 TL indirim veya 500 TL üstüne %25 indirim gibi birden fazla kampanya oluşturup aynı anda aktif edebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Entegrasyonu

Sitenizi google plus, instagram, facebook, linkedin, tweeter sosyal medya platformalarıyla tam entegre ediyoruz. Ötesinde facebooktan satış, ürün sayfalarında facebook yorumları, instagramdan görsellerin otomatik çekilmesi gibi çalışmalar da sistemimizde hazır.

Google Alışveriş Sonuçları ve Taxonomy

Google ürün araması için gerekli olan merchant center entegrasyonu ve xml yapısı hazır gelmektedir.  Böylece standart adwords reklamlarına göre çok daha yüksek geri dönüşüm oranı bulunan, ürün aramalarında ,ürünleriniz, resim, ad ve fiyatlarıyla gösterilmektedir.

taxonomy

E-ticaret Gelir Ortaklığı Otomasyonu

Eşsiz kurgusuyla, İkost E-ticaret Yazılımına tam entegre Gelir Ortaklığı Yazılımımız sayesinde, sıfır maliyetle hızlı büyüyün. Doğrudan satışlardan pay vererek kazandıkça kazandırın. Ayrıca e-ticaret sitenize kazandıracağı kaliteli backlink ağı sayesinde SEO da rakiplerinizi geride bırakın. E-cironuzu artırmak ve rekabet etmek İKOST ile sandığınızdan daha kolay.

gelirortakligi
 

Ürün Sayfası

Ürün Çeşitleri

Ürün boyutları, renkleri, bedenleri, malzemeleri v.b. farklı varyasyonlarını satabilirsiniz. Her varyasyon kendi fiyat, stok, adet ve envanterine sahip olur.

Benzer Ürünler

Ürün sayfasında benzer ürünler akıllı arama algoritmasıyla ifadelerden hesaplanarak gösterilmektedir.

Ürün Resimleri

Ürüne ait sınırsız sayıda resim ekleyebilirsiniz. Ürün resimlerinden dilediğinizi ürünü her yerde temsil edecek ana resim olarak değiştirebilirsiniz. Ürün resimlerini büyüteçli galeri haline getirebilirsiniz. Ürün resimlerini sisteme en üst kalitede, grafik programlarıyla boyutlandırmanıza gerek olmadan yükleyebilirsiniz. Sistemimiz resimleri her cihaz için versiyonlarını otomatik optimize ederek üretecektir.

buyutec2

Kişiye Özel Ürünler

Ürün üstüne yazılacak yazı, basılacak görsel veya diğer üretim seçeneklerini seçmeli olarak ürüne atadığınızda ürün sayfasında müşteriden bunları girerek sepete atması istenecektir.

kisiyeozel3

Sosyal Medya Kartları

Ürün sayfasında twitter ürün kartı ve facebook ürün kartı otomatik gelmektedir. Böylece ürününüz paylaşıldığında gerçek açıklaması, ana resmi v.b. öğeleriyle sosyal medyada yer almaktadır.

Aksesuar Ürünler

Ürün sayfasında , ürün ile birlikte satılabilecek aksesuar ürünleri aynı anda dilediğiniz sayıda gösterebilir ve sayfadan ayrılmadan sepete atılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kategori ve Ürün Arama Sayfaları

Hızlı Ürün İzleme

Kategori ve ürün arama sayfasında, “hızlı izle” butonlarıyla kategori veya arama sayfasından ayrılmadan ürün resimleri ve özeti açılır ve sepete atılabilir. Ardından arama sonuçlarına veya kategori sayfasına kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Ürün Aramada Otomatik Tamamlama

Arama kutucuğuna ürün adını yazarken eşleşen ürünler, ürün ad ve resimleriyle gösterilir. Özel olarak aranan ürüne direkt ulaşmak için ürün adına tıklanılması yeterlidir.

otoarama

Kategori Açıklama ve Banner Resmi

Her kategori sayfasında ürünlerden önce banner resmi ve açıklama metni ekleyebilirsiniz.

Ürün Filitreleme

Hem kategori hem arama sonuçları sayfasında, ürünleri fiyatına, bedenine, rengine veya diğer varyant bileşenlerine göre çapraz (birlikte) filitreyebilirsiniz. Arama sonuçlarını kategori bazlı daraltabilirsiniz

Akıllı Arama

Yakın sonuçları bulan akıllı aramadır. Örneğin “ayakkabı”, “ayakabı”, “ayakabi” v.b. aramalarında da “ayakkabı” içerenleri bulur.

Arama Yönlendirme

Belirli arama öbeklerini arayanları dilediğiniz sayfalara yönlendirebilirsiniz.

 

Web Yayınlama

Sınırsız Bant Genişliği

E-ticaret sitenizin anlık bant genişliği kısıtlanmamaktadır. Bu sayede anlık ziyaretçi yoğunluklarınızda siteniz yavaşlamaz veya bazı müşterilerinizin erişimi engellenmez.

Günlük Yedekleme

Tüm veritabanınız, ürün, sipariş, görseller, müşteriler v.b. tüm datanız eksiksiz günlük yedeklenmekte (backup), dilediğiniz zaman yedekten geri dönme (recovery) işlemi uygulanabilmektedir.

Sınırsız Kapasite ve %99.99 Uptime

CPU ve Ram sınırı olmadan yayın yapabilirsiniz. Sunucularımızda en yeni nesil SSD diskler kullanıldığından sunucu cevap hızı en üst seviyededir. Tüm siteler 7/24 kesintisiz ve piyasa normlarının çok üstünde %99.99 uptime oranıyla yayınlanmaktadır. Firmamız 2007 yılından beri TIB den onaylı yer sağlayıcıdır.

Yazılım Sürüm Güncellemeleri

Yazılımlarımız sürekli ar-ge ekibimiz tarafından geliştirilmektedir. Yazılım core kodlarında yapılan değişiklikler sitenize hiçbir aksama ve kesinti olmadan yansıtılır.

E-posta Hesapları

[email protected] şeklinde sınırsız sayıda e-posta hesabı yaratabilirsiniz. E-posta hesapları yüksek alan ve gönderi kapasiteli premium hesaplardır. E-postaya özel ayrı e-posta sunucularımızda yer alırlar.

Güvenlik

E-ticaret yazılımı alt yapımızda, kod güvenliği, SSL güvenliği, sunucu güvenliği, veri güvenliği gibi tüm güvenlik unsurları eksiksiz düşünüyor, “güncel” güvenlik yöntemlerini sürekli takip ediyor, sitenizi 7/24 monitorize ediyoruz.

 

Analiz ve Raporlar

Google Analytics

E-ticaret yazılımımız google analyticste ile tam entegredir.

Google Tag Manager Entegrasyonu

Google Tag Manager ile “gelişmiş” entegrasyonumuz sayesinde bir butonun dahi cironuza etkisini görebilirsiniz. Google tag manager size o kadar çok imkan sunacak ki , bu konudaki danışmanlığımızla reklam dönüşümlerini ciro bazlı takip edebilmekten, adwords reklamlarınızda müşterinin ilgilendiği ürünleri götsermeye kadar bir dizi işlemi kolayca yapabiliyor olacaksınız.

Satışa Açılan Kapanan Ürünler

Stoğu bittiğinden satışa kapanan veya  satışa açılan ürünlerinizin listesini günlük görmek , stokta olmayanların satılmasını engellemek veya stokta onların bir an önce satışa açılmalarını, tedariğini veya üretimini sağlamanız açısından kritik öneme sahiptir.

Envanter Raporu

Her bir ürün ve varyant için stok adetleriyle birlikte excel rapor alabilirsiniz.

Kritik Stok Raporu

Her bir ürün ve varyant için kritik stok uyarı adedi ayarlayabilirsiniz. kritik stok uyarı adedinde olan ürünlerin listesini bu raporda bulabilirsiniz.

Ciro Raporu

Sistemimizde cirounuzu günlük haftalık, aylık ve yıllık bazda raporlayabilir ve sıralayabilirsiniz.

Ürün Performans Raporları

Yazılımımızda en çok satan ürünlerinizi, tarih, ciro veya adet bazlı görebilirsiniz. Ürünlerin belirli periyotlarda satış eğrilerini çıkarabilir ve tedarik veya üretim projeksiyonu çıkarabilirsiniz.

Grafik Raporlar

Satışları, tutar ve adet bazlı, tarih aralığına göre şu grafik dağılımlarını alabilirsiniz: sipariş durumları dağılımı, sipariş yöntemine göre dağılım, kredi kartı çeşidi dağılımı, havale bankası dağılımı, peşin-taksitli dağılımı, ödeme yöntemi dağılımı, kargo firmaları dağılımı, yıllara göre satış dağılımı v.b. grafikleri karşılaştırmalı olarak ve son derece hızlı alabilirsiniz.

 

Entegrasyonlar

Muhasebe Ve Depo Entegrasyonları

Nebim (V3 veya Winner), Netsis, Logo gibi muhasebe yazılımlarına veya mevcut depo otomasyonunuza e-ticaret yazılımımız tam entegredir. Firmamız yüzbinlerce stok kartı ve milyonlarca TL ciroya sahip firmaların yazılımlarına başarıyla entegrasyon yazmış tecrübeye sahiptir.

Pazaryeri Entegrasyonları

N11, Hepsiburada v.b. pazaryeri sitelerine entegrasyonlarımız mevcuttur. Böylece e-ticaret sitenizde yayınladığınız ürünleriniz aynı anda bu sitelerde de yayınlanmakta ve satılabilmektedir.

Lojistik Entegrasyonları

MNG, Yurtiçi, Aras v.b. kargo firmalarının yazılımlarına sipariş ve müşteri bilgileri otomatik akmaktadır. Bu entegrasyonarımızla anlık ürün takibi de mümkün olmaktadır.

E-mail Firma Entegrasyonları

MailChimp, Emrsys , Sendloop gibi e-mailing firmalarıyla anlaşmanız mevcutsa bunlarla entegrasyonları da tesis edebiliyoruz .

 

Destek Ve Danışmanlık

Destek

E-ticaret sitenizin kurulmasında ve yayınlanmasında her aşamada birebir desteğimiz mevcuttur. Biz özellikle paneli ve domaini açmaktan öte bu desteğimizle ve özel butik ilgimizle öne çıkan bir firmayız. Amacımız e-cironuzu artırmaktır. Bu amaçla yazılımda yapılması gereken modifikasyonlardan içeriklerin ve banner v.b. görsellerin hazırlanmasına kadar desteğimiz söz konusudur.

Danışmanlık

Firma olarak 12 yıldır on milyonlarca TL ciroya sahip e-ticaret sitelerini kurduk ve yönettik. Çok yüksek volümlü ziyaret ve günlük binlerce siparişin çıktığı otomasyonlar yazdık. E-ticaretiniz nasıl büyür ve nasıl bir otomasyona ihtiyaç duyar bunu tüm aşamalarıyla biliyor ve sizi bu konuda her an yönlendiriyoruz. Siteniz büyüdükçe alt yapı değiştirme gereği duymadan ERP tabanımıza rahatça genişleyerek Depo Otomasyon yazılımlarımızdan Call Center yazılımlarımıza kadar entegre pek çok yazılımımızı da size öneriyor olacağız.

 

Kodlama ve Performans

Kodlama

Biz yazılımlarımızı bugüne kadar tamamen sıfırdan kod prensibiyle geliştirdik. Günümüzde bankalar dahil güvenlik ve performansın önemli olduğu tüm büyük şirketlerin tercih ettiği kodlama teknolojisi olan .NET tercih ettik. Daha az güvenli ve daha az performanslı diğer kodlama teknolojilerine göre en iyisini sunan bu yapımızla siteniz ışık hızında ve son derece güvenli. Dahası bizim özel yazılım isteklerinizi geliştirme hızımız ve kalitemiz de OOP alt yapımız sayesinde son derece yüksek.

Hız ve Performans

Yazılımımız çok katmanlı cache yapısı üzerine inşa edilmiştir. Teknik olarak output caching, sql dependency, indexing, mirroring, cdn, pooling gibi teknolojiler en etkin şekillerde kullanılmakta, tablolar disklerde değil ramlerde tutularak performans en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Yazılımımız günlük tekil 200 bin ziyaretçi üstünde hızından ödün vermeden çalışmaktadır. Tüm panelin , ürün arama, kategori ve ürün sayfalarının saniyede açılmasına özel önem göstermekteyiz.